Pokud na těchto stránkách ve vašem prohlížeči nevypnete AdBlocker Plus, tak se obsah nebude zobrazovat správně, protože jsou zablokovány některé důležité funkce pro správné fungování stránek. Po vypnutí znovu načtěte stránku.

OK

O projektu aktuálně

Srpen 2012

V měsíci srpnu v projektu končila zbývající dotovaná místa - bohužel ne všichni naši klienti měli to štěstí, že na svých pracovních pozicích mohou zůstat i nadále, ale i tak většinově hodnotí tuto aktivitu projektu jako jednu z nejvýznamnějších. Zaměstnání, byť na dobu určitou, jim pomohlo dodat chybějící či ztrácející se sebevědomí, a to se pak další práce přece jen hledá o hodně lépe!

Červenec 2012

I když byl červenec 2012 posledním měsícem účasti v projektu pro naše klienty - což bychom mohli chápat záporně, nakonec se ukázalo, že byl pro některé z nich více než měsícem pozitivním. Například naše klientka paní Věra B., která po troše váhání nakonec přijala dotované místo uklízečky (ač má středoškolské vzdělání s maturitou), se netajila s obavami, že když jednou přijme pracovní místo takzvaně "pod úroveň", pak už lepší nabídku nikdy nedostane... A co se nestalo! Její pracovní místo bohužel bez dotace mzdových prostředků dál pokračovat nemůže, ale protože paní Věra pracovala i na této pozici velmi svědomitě, všiml si její pečlivosti vedoucí pracovník jednoho úřadu veřejné správy (jedno z míst, kde uklízela) a nabídl jí poté možnost administrativní práce!!!  yes
 

Červen 2012

Dnes se s vámi podělíme o příspěvěk jednoho z "našich" zaměstnavatelů:

Dobrý den,
 
bohužel se „blíží“ červenec a s tím i konec pracovních smluv našich – vašich lidiček – paní Anny, paní Bohumily a pana Cyrila.
 
Díky shodě několika okolností v Domově budeme moci paní Bohumile smlouvu prodloužit v plném rozsahu, u paní Anny je (sice v daleko menším rozsahu) také snad naděje na prodloužení smlouvy. Bohužel pro prodloužení smlouvy pana Cyrila se nám nedostává finančních prostředků. Musíme ovšem říci, že pan Cyril se v organizaci velmi dobře zapracoval a i mezi klienty a zaměstnanci je oblíben. Velmi nás tedy ukončení smlouvy bude mrzet.
Prosím, kdyby byla nějaká možnost využít pana Cyrila v nějakém jiném Vašem projektu, aby u nás mohl, třeba i na kratší úvazek zůstat, byli bychom opravdu velmi rádi.
 
Věříme, že nám zachováte „přízeň“, a že se brzy opět setkáme při realizaci podobných projektů jako byla „Šance pro zkušené“.
 
Děkujeme a přejeme hezký zbytek dne.
 
Domov Na Výsluní, Hořovice

 

(Pozn.: jména byla na žádost klientů pozměněna)


Květen 2012

Měsíc květen nepřinesl našim klientům nic nového - klientům zaměstnaných na nově vytvořených dotovaných místech se pomalu ale jistě krátí doba, po kterou je jejich místo dotováno finančními prostředky našeho projektu a my jim moc držíme palce, aby jejich pracovní poměr pokračoval i nadále po skončení dotace, i když bohužel víme, že ne všude je to z finančních možností zaměstnavatelů reálné.


Duben 2012

V dubnu se podařilo zaměstnat naší další klientce paní Bohunce Ř. - a musím říci, že na velmi zajímavém místě. Pracuje na zámku v Nižboru jako pokladní - průvodkyně a my se už moc těšíme, až se tam na ni půjdeme podívat smiley. I když je to "jen" místo na dobu určitou (sezónní) a ještě na zkrácený úvazek, je to určitě velký úspěch - nikde není psáno, že práce nemůže pokračovat i poté a také těch konktaktů, které tam paní Bohunka získá! A opět se potvrdilo to, co se snažíme našim klientů - mluvit o tom, že hledám práci, všude ve svém okolí, i když to samozřejmě není (zpočátku) nic lehkého... Paní Bohunka se rozhodla tyhle zábrany překonat a zpětná vazba se dostavila - resp. o volném místě se dozvěděla od své známé, jedné z těch, před kterou hledání práce netajila yes.


Březen 2012

 K 1. březnu nastoupily na další nově vytvořená dotovaná místa další dvě klientky wink, které úspěšně absolvovaly přijímací pohovor – paní Kymličková na místo prodavačky sportovních potřeb a paní Hrachová na administrativní pozici skladu a expedice. Jsme moc rádi, že se zřízení těchto míst ještě stihlo ke spokojenosti klientek i zaměstnavatelů.
Našim zbývajícím klientům se společně stále snažíme najít práci a pevně doufáme, že teď s přicházejícím jarním počasím se konečně zadaří!
 
A ještě příspěvek od klientky paní Marie P.:
 
„Před informativní schůzkou projektu „Šance pro zkušené“ jsem byla hodně skeptická. Měla jsem pocit, že to bude ztráta času. Již na prvním setkání jsem poznala, že nejsem jediná kdo má problémy s hledáním práce. Poznala jsem spoustu fajn lidí s podobnými problémy. I když jsem byla zpočátku trochu nedůvěřivá a na výjezdní „Motivační klub“ se mi moc nechtělo, vše dopadlo úžasně, moc jsme si to všichni užili. Získala jsem spoustu informací, které určitě využiji při pohovorech i v osobním životě. Při testech a pohovoru s psychologem jsem se o sobě dozvěděla spoustu zajímavých informací enlightened. Velkým přínosem byla i výuka „Dovednosti IT“, kterou jsem pak využila při rekvalifikaci. Na začátku se mi do „Šance“ nechtělo, teď jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila. Ráda bych poděkovala všem lektorům za trpělivost, vstřícnost a porozumění pro naše problémy. Vždy jsem měla pocit, že je naše problémy opravdu zajímají. Ještě jednou děkuji!“
 

Hana Čápová, manažer projektu


Únor 2012

Počátkem měsíce února se nám podařilo umístit další 2 klientky na nově vytvořená dotovaná místa. Opět se potvrdilo pravidlo, které stále našich klientům opakujeme: při hledání práce jsou důležité kontakty, kontakty, kontakty… Paní Věra se o novém místě dozvěděla od své, také již bývalé, kolegyně z projektu, která se o něm doslechla náhodou od jednoho rodinného kamaráda – místo pro ni vhodné nebylo, a tak ho „poslala“ dál yes. Protože se jednalo o místo u Farní charity v Berouně, se kterou jsme již byly v kontaktu, věci se daly rychle do pohybu a paní Věra již pracuje.
A nadějně to vypadá i pro naše další klienty – rozjednána máme další tři dotovaná místa, tak držte palce, ať vše dobře dopadne!
 

 Hana Čápová, manažer projektu
 
NVDM paní Beránková NVDM paní Podlahová


 

   Všechna dotované místa jsou označena
                    NVDM paní Řeřichová      Všechna dotovaná místa jsou označena cedulkou NVDM

Leden 2012

Leden musím, a velice ráda, nazvat měsícem pro naše klienty více než úspěšným. Na dotovaná místa do svého nového zaměstnání nastoupilo 7 klientů cheeky a další dvě klientky nastupují od 1. února – co více si přát!! Snad jen, abychom v tomto trendu pokračovali i dále… Na konci ledna jsme v Berouně uskutečnili okresní seminář k průběžnému zhodnocení našeho projektu za účasti klientů, zaměstnavatelů, zástupců úřadu práce a regionálního tisku. S potěšením konstatuji, že průběh projektu jsme pozitivně zhodnotili nejen my ze strany realizátora projektu, ale jako velmi úspěšný a prospěšný jej hodnotí i klienti a zaměstnavatelé yes.

Hana Čápová, manažer projektu
 
 
Pozdrav od účastnice 2. běhu projektu „Šance pro zkušené“ paní Ivany F.:
 
       „Strašně to uteklo. Začínali jsme v září a trochu s obavou co se bude dít. Dostali jsme rozpis a už se jelo. Stala jsem se součástí party lidí, kteří jsou na tom stejně jako já a jsou v mém věku.
      Paní Králová nám kromě vědomostí a zkušeností dodávala optimismus a chuť do života. Markétka psycholožka nás zásobovala sebevědomím. Pan doktor se svými psychologickými testy zjistil, že jsme v normálu J. Díky trpělivosti paní Čápové mohu tento dopis napsat na počítači a tento pro mne přestal být strašákem.
      Do projektu se mi nejdříve moc nechtělo, ale díky „Obslužce“ to bylo fajn. Už se těším, až se sejdeme a povíme si co je nového v životě, v práci atd....“

 

NVDM - pan BydžovskýNVDM - pan Prokop, paní Janýrová


 
Všechna nově vytvořená dotovaná pracovní místa jsou označena cedulkami NVDM
Okresní seminář - tisková konference

Okresní seminář - tisková konference


Prosinec 2011

V prosinci všichni naši klienti, kteří v listopadu zahájili rekvalifikace, tuto aktivitu úspěšně zakončili závěrečnou zkouškou. Někteří z nich své nově získané znalosti budou moci prakticky využít na svých nových pracovních místech, kam nastoupí od 1. 1. nového roku. Jedná se o 6 nově vzniklých pracovních míst – jsme moc rádi, že se zadařilo a naši klienti nebudou zahálet! Všem zbývajícím klientům našeho projektu přejeme do nového roku hodně zdraví a štěstí a hlavně více pracovních příležitostí a více štěstí při pracovních pohovorech! Na shledanou v novém roce heart!
 
 
A ještě jeden příspěvek od naší klientky pí Věry P.:
 
Ráda bych zhodnotila projekt "Šance pro zkušené". Do tohoto projektu jsem se přihlásila hned na první seznamovací schůzce. Těšila jsem se, že se dozvím něco nového a seznámím se s lidmi mé generace, kteří mají stejný problém. Skutečnost předčila mé očekávání. Poprvé v životě jsem prošla psychologickými testy, vytvořila si životopis a motivační dopis dle nových norem a na počítačovém kursu jsem získala základ, na kterém mohu dále stavět. Samozřejmě, že činností bylo mnohem více. Nezklamali mně ani účastníci. Zažili jsme si spoustu legrace a k "utužení" kolektivu přispěl i pobyt v penzionu v Srbsku. To prostě nemělo chybu a jsem moc ráda, že jsem si odpočinula od domácnosti a starostí. Bohužel, všechno má svůj konec. Závěrem bych chtěla poděkovat za profesionální a lidský přístup paní Čápové, paní Králové a paní Mgr. Jansové.

Paní Borovičková na Místě na zkoušku (dotovaná Pracovní praxe po rekvalifikaci)
Dovednosti IT
Rekvalifikační kurz Obsluha osobního počítače podle osnov ECDL
 
               
      Vánoční posezení                       


Listopad 2011

V listopadu naši klienti úspěšně ukončili aktivitu Dovednosti IT, která byla určena především pro úplné začátečníky či mírně pokročilé uživatele osobního počítače. A aby nezaháleli, hned poté se vrhli na další vzdělávací aktivity – a těmi jsou nyní rekvalifikace. Devět klientů pokračuje ve zdokonalování svých znalostí a dovedností v oblasti práce na počítači (rekvalifikace Obsluha osobního počítače podle osnov ECDL) a jedna klientka započala rekvalifikaci Mzdové účetnictví. Velmi pozitivní je, že ke konci listopadu máme rozjednaných 6 dotovaných míst yes a další se nám rýsují – proto si společně držíme palce, aby vše dopadlo tak, jak nejlépe může!!
 
A ještě jeden příspěvek od našeho klienta p. Josefa B.:
 
Zasílám Vám svůj příspěvek coby účastník kurzu Šance pro zkušené. Díky tomuto kurzu jsem si zopakoval a zdokonalil své znalosti  a vědomosti v různých oborech, (psychologie,psaní životopisu, motivačního dopisu, dovednoti IT, atd.). Velký vliv měla skutečnost, že se z naší skupiny lidí se stejnými problémy stala dobrá parta, zvláště po metodickém třídením kurzu v Srbsku. Je hezké, že existuje organizace, která se zajímá o osudy nezaměstnaných a vkládají do nich naději a důvěru do dalšího života, ať již to jsou senioři nebo matky po mateřské. Přeji Vám hodně zdaru a úspěchu v dalším podnikání.


Říjen 2011

Říjen  byl dalším velmi aktivním měsícem pro naše klienty 2. běhu. Zakončili motivační klub třídenním výjezdním (zážitkovým) kurzem, spolu s psychologem se „protestovali“ v aktivitě Bilanční diagnostika enlightened, dále absolvovali třídenní aktivitu Právní minimum a poté se téměř v kompletní sestavě vrhli na aktivitu Dovednosti IT, zaměřenou na práci s počítačem pro úplné začátečníky. I když mají aktivitami většinu dní zaplněnou, nezahálí a i přesto zvládají ještě hledat zaměstnání a chodit na pracovní pohovory. Uvidíme, kdo bude další z těch, kteří se přesunou na „druhou stranu“ – mezi zaměstnané. Rozhodně všem držíme palce!!
 
A ještě něco:
 
Vzkaz od účastníků 2. běhu projektu „Šance pro zkušené“
 
 
Bylo to fajn!
 
                 No, nejdříve se nám do projektu moc nechtělo. Zejména těm z nás, kteří se po mnoha pokusech získat zaměstnání dostali do stavu, kdy si ráno říkáte: „ A proč mám vůbec vstávat, když to nemá cenu. Stejně se mi mezi lidi vůbec nechce, to raději zůstanu zalezlá doma.“
                 Pak jsme se sešli v Berouně, zvolna si na sebe zvykali, až se z nás stala prima parta. Pro všechny účastníky projektu bylo nejdůležitějším motivem získat práci, dalším důvodem bylo i navyknout si na určitý pravidelný režim dne a dostat se mezi lidi. V průběhu „Vstupního modulu“ a „Motivačního klubu“ jsme získali řadu důležitých informací, které již někteří z nás měli možnost použít při hledání zaměstnání a při přijímacích pohovorech. Součástí „Motivačního klubu“ byl i zážitkový (výjezdní) třídenní pobyt v Srbsku.
                  Bylo to fajn! Počasí nám přálo, vycházky v krásné přírodě nám dodaly energii. Strava byla velmi dobrá. Řešení zadaných úkolů bylo zábavné a poučné. Pro ženy to byl odpočinek od domácích prací a každodenních povinností. A důležitá byla i podpora skupiny. Na konci pobytu v Srbsku jsme i litovali, že to skončilo a ani se nám nechtělo domů.
 
                   S přáním         „Ať se nám všem daří“       účastníci „Šance pro zkušené“


 

Motivační klub Motivační klub
Minimum pro život Minimum pro život
MK Srbsko-beseda s úspěšnou klientkou  Motivační klub - zážitková část Srbsko


 


Září 2011

Začátek září proběhl zejména ve znamení přípravných fází druhého běhu projektu. Postupně jsme uzavřeli Dohody o vstupu do projektu s 18 klienty. Bohužel – tedy spíše bohudík – se dvě klientky ještě před první aktivitou zaměstnaly, proto jsme promptně kontaktovaly úřad práce, který nám opět vyšel velice vstříc a ze své databáze nezaměstnaných nám zprostředkoval kontakt s dalšími 15 uchazeči o zaměstnání, kteří by splňovali podmínky projektu. A tentokrát opravdu bohužel – výsledkem dvou dnů individuálních pohovorů s nimi je, že nikdo z nich o vstup do projektu nemá zájem blush. Je to opravdu škoda, klientům můžeme v tomto projektu nabídnout skutečně celou řadu možností a výhod. Ale jsou to všichni dospělí lidé a je to jejich rozhodnutí no.

  

Druhá informační schůzka pro 2. běh projektu na ÚP v Berouně


První aktivitu Vstupní modul jsme tedy absolvovali společně se 16 klienty vstupujícími do projektu. Podrobně jsme je seznámili s aktivitami a průběhem celého projektu, ale také s ostatními „spolubojovníky“. U kafíčka a zákusku si pak o přestávce sdělovali své životní i pracovní zkušenosti, a tak si troufám říci, že vytvoří dobrý tým smiley.
Další aktivitou po Vstupním modulu byl Motivační klub. Klienti spolu s lektorkou začali pěti společnými dny strávenými v učebně, kdy se zaměřili na správné zpracování životopisu, motivačního dopisu, vystupování a jednání při pracovních pohovorech.  Na tuto část bude v říjnu opět navazovat speciální třídenní výjezdní část motivačního klubu – tzv. zážitková, která spočívá především ve vytržení klientů z jejich stabilního domácího prostředí.
A ani naši zbývající klienti prvního běhu nezahálí: paní Alena B. nastoupila od 1. září na dotovanou pracovní praxi po úspěšně absolvované rekvalifikaci do berounského centra Klubíčko (pracovní smlouva na tři měsíce) a má tam přislíbené i další navazující zaměstnání (na naši první dotovanou pracovní praxi po absolvované rekvalifikaci Účetnictví  nastoupila již v srpnu paní Hana V.), dále paní Jindra L. nastoupila na rekvalifikační kurz účetnictví a p. František H. stále svoje uplatnění hledá – snaží se, tak držíme palce, aby už se zadařilo!!
A tady jedna fotografie naší – již bývalé – klientky paní Jiřiny K., která v červenci nastoupila na dotované místo prodavačky:

  
Všechna pracovní místa se mzdovým příspěvkem jsou označena cedulkami NVDM
 


Srpen 2011

Srpen byl velmi úspěšným měsícem pro naše dva další klienty, kterým se, i přes dobu dovolených, podařilo zaměstnat. Pan Zdeněk J. po absolvování rozšiřovacího kurzu na řidičský průkaz sk. C a následní profesní průkaz získal místo řidiče u jedné berounské firmy. Přesně tak, jak si to naplánoval. A další byla pí Jana Š. – podařilo se jí získat místo kuchařky ve školní jídelně, a opět přesně tak, jak si představovala – téměř v místě svého bydliště yes.
Také proběhla další informační schůzka pro zájemce o 2. běh, který stejně jako první proběhl v příjemné a pozitivní atmosféře, a my budeme moci i z této schůzky do projektu zařadit nové klienty.
Začátek 2. běhu byl stanoven na 19. září – už se na všechny těšíme cheeky!!


Červenec 2011

Uplynulý měsíc proběhl ve znamení dovolených – bohužel hlavně dovolených zaměstnavatelů sad, což má rozhodně velký vliv na nabídce volných pracovních míst. Ale i přesto se podařilo panu Pavlu B. najít místo, a tak již není klientem našeho projektu, ale právoplatným zaměstnancem.
Na Úřadě práce v Berouně jsme uskutečnily první informační schůzku pro zájemce o 2. běh projektu z řad cílové skupiny – osoby starší 50 let s délkou evidence na ÚP nad 6 měsíců. Jak vidíte z fotografií, na začátku schůzky byli poměrně posmutnělí, a pak jsme byly opravdu příjemně překvapeny z reakce přítomných uchazečů. Zájem o projekt  byl poměrně velký – většina z přítomných to skutečně viděla jako svou šanci, jak se na trhu práce uplatnit, a tak se již těšíme na naše nové klienty, kteří do projektu nastoupí v září tohoto roku. Jejich počet ještě, jak doufáme, doplníme zájemci z druhé informační schůzky, která proběhne počátkem srpna.
Také bychom chtěly poděkovat oddělení zprostředkování ÚP v Berouně včele s p. Fárou a všem zprostředkovatelkám za opravdu vstřícnou a příjemnou spolupráci yes!

Informační schůzky pro 2. běh projektu na ÚP v Berouně

Červen 2011

Tři klientky našeho projektu úspěšně zakončili rekvalifikaci Pracovník v sociálních službách, které součástí je také povinná praktická část, kterou vykonávali v berounském Klubíčku – jak se jim dařilo, to můžete vidět na následujících fotografiích. Všechny byly moc spokojené a my nyní jednáme o možnosti přijetí klientek do zaměstnání právě do této instituce. Další klientka absolvovala (a jak jinak než úspěšně) rekvalifikaci Mzdová účetní.
A jak to vypadá s počty „našich“ zaměstnaných? Paní Hana P. nevybírala a přijala první práci, která se jí naskytla a je velmi spokojená. Pan František Č. nastoupil na první dotované místo v projektu, od 1.7.2011 ho budou v nástupu na dotované místo následovat také paní Jiřina E. a Jiřina K. Na sklonku měsíce nám dobrou zprávu o svém červencovém nástupu do zaměstnání sdělil také Ing. Jiří K. Stále jsou v jednání dvě dotovaná místo pro u Farní charity Beroun – bohužel jeden z klientů váhá, jestli by na nabízenou práci stačil a druhý nyní absolvuje kurz na řidičský průkaz skupiny C a pak by mu nemělo nic bránit k nástupu. Další dvěma klientkám paní Aleně B. a Janě Š. se rýsuje práce s postiženými v už zmíněném Klubíčku – prozatím na tříměsíční placenou pracovní praxi po rekvalifikaci a pak se uvidí.  Tak co, ještě říkáte, že práce není smiley???
A protože čas kvapí, připravujeme pomalu ale jistě druhý běh našeho projektu – začínat bude již v září. Již máme ve spolupráci s Úřadem práce v Berouně určeny termíny informačních schůzek pro uchazeče o zaměstnání a těšíme se na naše nové klienty!! Těm současným i těm budoucím přejeme krásné a optimistické léto! Tak pokud se vám nepodaří práci do září najít – přijďte mezi nás!!

Klientky projektu na pracovní praxi v rámci rekvalifikace Pracovník v sociálních službách

Květen 2011

Naši klienti v květnu procházejí někteří rekvalifikacemi  (Pracovník v sociálních službách a Mzdové účetnictví ) a ostatní si hledají pracovní místa. Individuální poradce jim místa vyhledá a pak mailem nebo telefonicky klienta informuje o pozici, firmě a kontaktu na firmu. Na schůzce spolu připraví životopis přímo pro danou pozici a zkonzultují spolu způsob jak nejlépe firmu oslovit.
Pro naše klienty byla vytvořena 2 místa na Farní charitě Beroun yes. Jde o práci, kde je třeba dlouholetá zkušenost a praxe řemeslníka, samostatnost a zároveň organizační schopnosti. V současné době probíhají přijímací pohovory.
Klienti mají přístup na počítače i mimo probíhající školení, po předchozí domluvě lze zdarma využít našich ‚ noutbuků‘ a tiskárny.  Jeden z klientů je velmi pilný a chodí k nám i několikrát v týdnu vyhledávat volná místa na internetu (neboť doma nemá připojení) nebo se připravovat na přijímací pohovory. Další klient si v červnu doplní svou kvalifikaci o řidičský průkaz skupiny C.
Všichni klienti individuálně navštěvují  poradce a probírají spolu zaměstnavatele, které kontaktovali, s jakým výsledkem a zamyslí se, kde ještě může klient něco změnit a dosáhnout tak kýženého cíle, tj. pracovního poměru na dobu neurčitou.
                                                 Lenka Králová, individuální poradce

       

Individuální schůzky s klientem - úprava životopisu a hledání volných míst na webových stránkách


Duben 2011

V Berouně jsme v dubnu pokračovali dobrovolnou aktivitou Dovednosti IT, kterou všech osm klientů absolvovalo úspěšným složením závěrečné zkoušky enlightened, a tak doufáme, že získané znalosti budou hojně používat – např. při hledání práce na internetu nebo stále dokonaleji napsaným životopisem! 

Také se již ustálil počet zájemců o rekvalifikace na konečných pět – všechny jsou to ženy a jim nyní připravujeme vše na brzký nástup na zvolenou rekvalifikaci.

S ostatními společně vyhledáváme práci a doufáme, že se konečně prolomí bariéry u zaměstnavatelů a nebudou již tuto cílovou skupinu brát jako méně zajímavou. Ostatně – výsledky už se ukazují, alespoň co se týče možnosti zaměstnání účastníků projektu na nově vytvořená dotovaná místa – ke konci měsíci již se čtyřmi zaměstnavateli o takovémto zřízení místa jednáme.


Březen 2011

Březen byl pro klienty projektu Šance pro zkušené skutečně velmi aktivní. První týden v měsíci klienti absolvovali aktivitu projektu zvanou Motivační klub, kde se po pět dní seznamovali s tím, jak hledat práci, jak si správně napsat aktuální životopis, jak se připravit na pracovní pohovor a se spoustou dalších a dalších dovedností. Poté následoval očekávaný zážitkový výjezdní seminář (třídenní), kde se klienti v péči psychologa, lektora motivačního klubu a individuálního poradce věnovali takovým nácviků a aktivitám jako je: Komunikace a techniky spolupráce v týmu, Sebeprezentace, Řešení konfliktů – agresivita, pasivita, manipulace, asertivita, Stresory – příčiny a projevy stresu, Prevence stresových situací – vhodná relaxace, Autogenní trénink, Firemní kultura s orientací na nabízené rekvalifikační kurzy, Osobní očekávání x reálná situace, Pozitivní přístup enlightened.

Hned poté další dny navazovala Bilanční diagnostika, kdy se klienti podrobili pod vedením zkušeného pana psychologa testování zaměřeného na pracovní bilanční diagnostiku. Z výsledků testů a následných individuálních pohovorů společně sestavili závěrečnou zprávu, ze které vyplývá, jaká práce a případně jaká rekvalifikace je pro klienta vhodná yes.

Dále už mají naši klienti „za sebou“ třídenní aktivitu Minimum pro život, kdy se po jeden den věnovali pracovnímu právu, druhý den živnostenskému právu a třetí den environmentální výchově.

Tímto už absolvovali povinné aktivity projektu a dále si klienti mohli zvolit účast na nepovinné aktivitě Dovednosti IT. Cílem této třítýdenní aktivity, kterou právě navštěvuje osm klientů, je naučit se základním dovednostem práce na počítači – a to zejména s ohledem na úplné začátečníky.Výjezdní část Motivačního klubu v penzionu Diana

Všechny aktivity jsou vybaveny povinnou publicitou projektu


Únor 2011

V měsíci únoru proběhly s předvybranými uchazeči informační schůzky na Úřadě práce v Berouně. Z původně dvou naplánovaných se staly hned tři – a tímto musíme poděkovat za velikou vstřícnost a ochotu zaměstnancům úřadu práce z oddělení zprostředkování v čele s jejich vedoucím p. Fárou yes. Stalo se totiž to, co jsme vůbec nepředpokládali – uchazečů, kteří mají o projekt Šance pro zkušené zájem, se sešlo na prvních dvou schůzkách vskutku pomálu, a tak se nám společně ještě podařilo zorganizovat informační schůzku třetí a doplnit tak počet vstupujících do 1. běhu projektu na konečných dvanáct. Sedm žen a pět mužů podepsalo Dohodu o vstupu do projektu a hned 28. 2. 2011 nastoupili na svou první projektovou aktivitu – Vstupní modul. O jejich cílech a nadějích si více povíme příště...
 
Vstupní modul

Informační schůzky k 1. běhu projektu na ÚP v Berouně 


V současné době (polovina ledna 2011) probíhají jednání se  zaměstnavateli a monitoruje se trh práce v Berouně a širším okolí.

Začátkem roku  jsme zahájili  předvýběr klientů do projektu. Máte-li pocit, že jste to právě Vy, pro koho je projekt určen smiley, neváhejte a kontaktujte nás!!!!!!